Wymiana studentów w ramach programu ERASMUS+ odbywa się pomiędzy WILiT PP a wydziałami uczelni partnerskich krajów uczestniczących w programie (głównie z UE), na podstawie zawartych umów bilateralnych (patrz: 03_1_umowy bilateralne). Podpisana umowa umożliwia wyjazd określonej liczbie studentów na okres nie dłuższy niż 1 rok akademicki. Na WILiT PP przyjmuje się, że wyjazdy obejmują jeden semestr, z możliwością przedłużenia pobytu o kolejny semestr. Nie jest możliwa realizacja zajęć na uczelni zagranicznej na ostatnim semestrze studiów inżynierskich (I-st.) i magisterskich (II-st.).
Wyjazd studentów musi być poprzedzony przygotowaniem i podpisaniem dokumentów przez trzy strony:
1. Studentkę/Studenta,
2. Uczelnię wysyłającą – Koordynatora Wydziałowego programu ERASMUS+, a następnie Koordynatora Uczelnianego programu ERASMUS+,
3. Uczelnię partnerską (zagraniczną) – Koordynatora programu ERASMUS+ na uczelni zagranicznej.
Od 2015 roku obowiązuje jeden podstawowy dokument: Learning Agreement (LA) oraz zestaw uzupełniający, w zależności od wymagań uczelni partnerskiej, tj. Student Application Form (SAF) oraz Transcript of Records (TR). Szczegółowy opis dokumentów i ich formularze znajdują się w zakładce: 04_2_umowa.
Każdy student WILiT PP, który pomyślnie przeszedł procedurę kwalifikacyjną, powinien osobiście wypełnić dokumenty, zgodnie ze wzorcem i przekazać je do zatwierdzenia Koordynatorowi Wydziałowemu programu ERASMUS+ oraz Koordynatorowi Uczelnianemu programu ERASMUS+. Po zatwierdzeniu, dokumenty te są przesyłane do uczelni partnerskiej osobiście przez Studentkę/Studenta.